قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

پنجشنبه 11 /10 /1348
-

رسا ـ آيت الله مصباح يزدي سه شنبه (15/10/83) در جمع شوراي مركزي جامعه اسلامي مهندسين استان قم با اشاره به شعارهاي برخي گروه‏ها كه در اجرا بر خلاف اسلام عمل كردند، گفت: مردم از سياست‏هاي تساهل و تسامح رويگردان‌اند و به دنبال ارزش‏هاي ديني معنوي حركت مي‏كنند.

به گزارش خبرنگار رسا آيت الله مصباح يزدي در ديدار اعضاي شوراي مركزي جامعه اسلامي مهندسين استان قم که در مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) انجام گرفت، شكل‌گيري انقلاب اسلامي ايران را با هدف اسلام و اجراي عدالت اسلامي دانست و گفت: دشمنان به خوبي مي‏دانند اين انقلاب از طرف رهبر ديني مردم و به نام اسلام آغاز شد. همچنين در دوران پانزده ساله قبل از پيروزي انقلاب، حمايت از دين، اسلام و اجراي عدالت و احكام اسلامي، مکرراً مورد تأكيد حضرت امام (ره) و ياران و مردم علاقه‌مند به ايشان بود و اصلي ترين انگيزه مردم براي خون دادن، فداكاري و صرف مال در اين راه هم همين بود.

آيت الله مصباح يزدي محور مطالب سخنراني‏هاي حضرت امام (ره‌) و شعارهاي مردم بعد از انقلاب را نيز در همين راستا عنوان كرد و افزود: متأسفانه بعد از انقلاب شرايطي پيش آمد، گروه‏هايي خواستند از فرصت به وجود آمده استفاده كنند و عملاً در دستگاه‏هاي اجرايي نفوذ كردند؛ ولي حضرت امام (ره) و ياران نزديك ايشان و مردمي كه فكر ايشان را درك كرده بودند، همچنان بر اصالت اسلامي بودن نظام باقي ماندند و به دنبال نان و نام نرفتند و بعد از انقلاب هم بار سنگين انقلاب بر دوش همين‏ها بود. اما كساني هم بودند كه نام‏هاي پر زرق و برقي را مطرح كردند و استفاده‏هاي لازم را بردند.

اين استاد حوزه علميه قم افزود: برخي از افراد بعد از انقلاب، به نام اسلام و اصلاحات، حركت‏هايي بر ضد اسلام انجام دادند. رهبر معظم انقلاب در خصوص يكي از وزراي فعال در زمينه فرهنگي، صريحاً فرمودند: کارهاي اين شخص، نه تنها مخالف اسلام، بلكه ضد اسلام است. ما امروز در حال چيدن ميوه‏هاي تلخ آن عملكرد هستيم که يکي از آنها فسادهاي اخلاقي و اختلافات خانوادگي ناشي از بها ندادن به دين و ترويج روح تساهل و تسامح است. به خاطر مشاهده همين نتايج تلخ بود كه مردم مسير خود را تغيير دادند و اين امر ابتدا در انتخابات شوراهاي شهرها و پس از آن در انتخابات مجلس عينيت يافت و معلوم شد ديگر مردم با آنها نيستند و شعارهايشان را باور نمي‏كنند؛ ارزش‏هاي ديني و معنوي هم بيشتر در ميان مردم مطرح شده است.

وي دشمني غرب با اسلام را به دليل واقعيت ديني آن ارزيابي كرد و خاطرنشان ساخت: امروز دشمنان ما اين مطلب را كاملاً درك كرده‏اند و بي‌پرده مي‏گويند كه مشكل ما در دنيا اسلام است و اسلام تنها رقيب فرهنگ غربي است. آنها اسم اسلام را تروريسم گذاشته‏اند و در دنيا تبليغ مي‏كنند كه اسلام مساوي تروريسم است.

وي در ادامه گفته‏هاي معاون سازمان سيا را در خصوص برنامه‏هاي آتي امريكا براي مقابله با تشيع مورد اشاره قرار داد و گفت: خود آنها گفته‏اند كه برنامه‌ريزي‏هاي گسترده‏اي را براي سياست‏هاي بلند مدت خود طرح كرده‏اند. تبليغات گسترده عليه مراجع ديني به منظور زوال مقبوليت آنها در ميان مردم، حمايت از سخنرانان و مداحان سودجو و شهرت طلب و معرفي شيعه به عنوان يك مسلك خرافي و در نهايت زدن تير خلاص به اين مذهب از جمله اين برنامه‌هاست.

آيت الله مصباح يزدي با اشاره به تأكيدات و هشدارهاي حضرت امام (ره) در خصوص دشمني استكبار با اسلام و برنامه‏ريزي‏هاي آنها گفت: چيزي را كه مردم ما چهل سال قبل درك كرده بودند و امام نيز بر آن تأكيد داشت، امروز دشمنان بي‌پرده عنوان مي‏كنند. امام(ره) مي‏فرمودند: اينها دشمن شخص شما نيستند، اينها از اسلام سيلي خورده‏اند، با اسلام مخالفند. ولي سياستمداران ما، حتي بعضي از انقلابيون اين فرمايش امام را باور نمي‏كردند؛ ولي امروز وقت آن رسيده است كه نخبگان ما باور كنند دنياي غرب و ايادي آنها با دين ما مخالفند، چون اگر اين دين باقي بماند و به اهدافش برسد، جايي براي زياده‏طلبي‏ها و سلطه‏جويي‏هاي آنها وجود ندارد.

نماينده مجلس خبرگان رهبري، صلابت و درايت رهبري را مهم‌ترين عامل حفظ نظام دانست و تصريح كرد: اگر قاطعيت و صلابت رهبري نبود، خيلي از سياست‌مداران ما دست تسليم در برابر امريكا بالا برده بودند. آن‏چه باعث شد ايران بين افغانستان و عراق به عنوان يك قدرت مستقل باقي بماند، صلابت رهبري و كساني است كه هم‌سو با رهبري بودند.

وي در ادامه افزود: چيزي كه به ما عزت بخشيده، اسلام است، به همين دليل بايد اسلام راتقويت كنيم. جايي كه نياز به انتخاب ماست، كسي را انتخاب كنيم كه درد اسلام داشته باشد و در اين ميدان فريب شعارها را نخوريم. فراموش نكنيم که افرادي در گذشته با شعار خط امام به ميدان آمدند، ولي جاسوس امريكا شدند و اسرار نظامي ايران را فروختند.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org