قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

شنبه 03 /07 /1395

آيت الله مصباح يزدي خطاب به خانواده شهيد حجت الاسلام محمد امين کريميان گفت: شما تصور کنيد فرزندتان را روز عاشورا، در پيشگاه حضرت ابي عبدالله (ع) براي اسلام فدا کرده‌ايد؛ چرا که شهادت اين عزيز، در راستاي همان هدف است و از همين رو قطعا رضايت اهل بيت (ع) را به همراه دارد و تأثير خود را در بقاء و استمرار اسلام خواهد گذاشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي، رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) در ديداري صميمانه با خانواده شهيد محمد امين کريميان اظهار داشت: وظيفه من اين بود که اگر مي‌توانستم جامه احرام پوشيده و با پاي برهنه در مراسم‌هاي اين شهيد شرکت مي‌کردم و به شما عرض ادب مي‌کردم.

وي شهادت شهيد کريميان را افتخاري دانست که نصيب خانواده او شده، و با اشاره به بصيرت اين شهيد بزرگوار گفت: اين شهيد والامقام ميوه تربيت خداپسندانه اين خانواده است، و بصيرت ايشان که در وصيت نامه‌اش منعکس شده، در کنار نورانيت قلب و صفاي دل ايشان بر فضيلت وي افزوده است.

آيت الله مصباح يزدي از خداوند متعال آرامش و سکينه را براي اين خانواده مسئلت کرده، اظهار داشت: اميدواريم خاطره شهادت اين عزيز با نشاط فداکاري در راه خدا توأم باشد.

اين استاد اخلاق حوزه علميه قم با اشاره به عکس‌العمل حضرت زينب سلام‌الله‌عليها دربرابر شهادت سيدالشهدا صلوات‌الله‌عليه، اظهار داشت: ما بايد با تجزيه و تحليل مسائل، بفهميم چرا حضرت زينب (س) نه تنها از اين‌که عزيزترين نوه پيامبر(ص) و مهربان‌ترين و کامل‌ترين انسان زمان به فجيع‌ترين وضع به شهادت رسيد، احساس خسارت نکردند، بلکه همه آن مصائب سنگين را «زيبا» عنوان کردند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در تحليل اين مسئله اظهار داشت: دنيايي که در آن زندگي مي‌کنيم نسبت به جايگاه ابدي و زندگي واقعي آدمي در آخرت، کمتر از چشم برهم‌زدني تلقي مي‌شود؛ و در نگاه قرآني، اين سفر به قدري کوتاه است که نه ارزش خوشحالي و مغرور شدن براي رسيدن به چيزي را دارد، و نه ارزش غصه خوردن به خاطر از دست دادن چيزي؛ بلکه زيبايي در اين است که در همين عمر محدود، برکاتي شامل انسان و جامعه شود.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري اظهار داشت: در هرچه داريم، مديون شهداييم و حيات اسلام مرهون خون شهداست؛ از شهداي کربلا گرفته تا شهداي مدافع حرم که همه در يک راستا و مسيرند.

آيت الله مصباح يزدي خطاب به خانواده شهيد ادامه داد: شما تصور کنيد فرزندتان را روز عاشورا، در پيشگاه حضرت ابي‌عبدالله (ع) براي اسلام فدا کرده‌ايد؛ چرا که شهادت اين عزيز در راستاي همان هدف است و از همين رو قطعا رضايت اهل بيت (ع) را به همراه دارد، و تأثير خود را در بقاء و استمرار اسلام خواهد گذاشت.

وي با بيان اين‌که گاه داستان يک شهيد جمعيتي را متحول کرده است، ادامه داد: حتي الفاظي که از يک شهيد نقل مي‌شود، سبب برکت مي‌شود و تا قيامت بر دل‌ها نور مي‌تاباند؛ لذا جا دارد که اين شهادت را به شما، بيت شريف و نوراني اين شهيد، تبريک عرض کنم؛ چرا که افرادي مثل بنده که به اين سن رسيده‌اند هنوز نمي دانند آيا کاري که کرده‌اند مرضي خدا بوده است يا نه، اما يقين داريم که کار فرزند شما، همه انبياء و اولياء را شاد کرده است.

آيت الله مصباح يزدي در پايان خطاب به خانواده شهيد گفت: در واقع شما با تربيت چنين فرزندي، و آن شهيد با کار بزرگ خويش، کاري کرديد که توانستيد بر لب امام زمان (عج) لبخند بنشانيد.

گفتني است شهيد مدافع حرم، محمد امين کريميان از دانش پژوهان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) بود که 27 خردادماه سال جاري، در درگيري با تکفيري‌هاي داعشي در سوريه، بر اثر اصابت دو گلوله به پا و سينه، به فيض عظيم شهادت نائل آمد. اين ديدارصميمي اول مهرماه سال جاري در دفتر علامه مصباح يزدي برگزار شد.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org