قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

پنجشنبه 11 /08 /1396

حضرت آيت‌الله مصباح گفت: وعده‌هاي الهي حق است و اگر ما به وظیفة خود عمل کنيم، استقامت داشته باشيم، و در ادامه‌دادن راه ترديد به خود راه‌ندهیم، و در فداکاري‌هاي خود کوتاهي نکنيم، پيروزي حتمي از آن ما است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آثار حضرت آيت‌الله مصباح يزدي، رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در ديدار با جمعي از جانبازان و رزمندگان حزب‌الله لبنان با اشاره به حديثي از پيامبر اکرم صلي‌الله عليه وآله اظهار داشت: در طول عمر انسان، گاهي لحظات محدودي پيش مي‌آيد که توفيقاتي بزرگ نصيب او مي‌شود و اين توفيقات، گاهي در مقياس فردي است و گاهي در مقياس یک امت.

ايشان ادامه داد: 14قرن از عمر امت اسلامي مي‌گذرد و در طول اين سده‌ها کمتر فرصت‌هايي پيش آمده که مردم از توفيقات خاصی بهره‌مند شده باشند که قبل و بعد از آن برايشان ميسر نبوده است. در زيارت حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام که از سنت‌هاي رايج شيعان است، مي‌خوانیم: يا ليتني کنت معکم فافوز فوزا عظيما؛ این آرزويي است براي همه شيعيان؛ اما آن روز گذشت و تکرار نمي‌شود.

استاد اخلاق حوزه گفت: خداي متعال گاهي براي بعضي از توفيقات، بدل‌هايي را خلق کرده است و اين همان فرصت‌هايي است که ما بايد منتظر آن باشيم و وقتي حاصل شد آن را غنيمت بشماريم و بهترين استفاده را از آن ببريم.

وي گفت: در طول اين 14قرن حيات اسلام، کمتر فرصتي مانند اين ايام براي شيعيان پيش آمده است. شيعيان ايران به برکت نهضت امام خميني(ره) از توفيقي خوب بهره‌مند شدند و مشابه آن، توفيقات خاصي است که نصيب شيعيان لبنان و منطقه شام شد.

آيت‌الله مصباح ضمن يادآوري نصرت‌های الهي برای مجاهدان لبناني در مواجهه با رژيم صهيونيستي در جريان جنگ 33 روزه، اظهار داشت: آن آرزويي که شيعيان براي بودن در رکاب حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام داشتند، در اين زمانه محقق شده است.

ايشان با اشاره به دستور خداوند به پيامبر مبنی بر انذار اقربين و جانشینی اولین مؤمن، و مسخره‌کردن ایشان توسط مشرکان قریش به دلیل آن که آینده‌ای برای این دعوت نمی‌دیدند، گفت: شايد وقتي سيد عباس موسوي و سيد حسن نصرالله به دستور امام حرکت نظامي در لبنان را سامان‌دهي مي‌کردند، برخي مي‌گفتند که فعاليت اين چند طلبه چه فايده‌اي دارد؟ اما اکنون مي‌بينيم که همه کشورهاي استعماري با همه قدرتي که دارند از نام حزب‌الله بر خود مي‌لرزند.

حضرت آيت‌الله مصباح گفت: وعده‌هاي الهي حق است و اگر ما به وظیفة خود عمل کنيم، استقامت داشته باشيم، و در ادامه‌دادن راه ترديد به خود راه‌ندهیم، و در فداکاري‌هاي خود کوتاهي نکنيم، پيروزي حتمي از آن ما است.

وي در پايان با اشاره به عنايت خداوند به جعفر طيار در بهشت، تأکيد کرد: براي لحظه‌هاي حضور خود در جبهه‌ها شکرگزار خداوند باشيد؛ چراکه به شما توفيق درک چنان لحظه‌هاي بهشتي را عنايت فرموده و شما را سبب عزت اسلام قرار داده است. سختي‌هایی که شما در اين راه تحمل می‌کنید، و فقدان عزيزان‌تان نيز از ديگر اسباب شکرگزاري به درگاه خداوند است، و مطمئن باشيد هر آنچه در راه او از دست برود، ضايع نمي‌شود و او به بهترين و برترين شکل جبران خواهد کرد.

گفتني است، اين ديدار در تاريخ نهم آبان‌ماه سال جاري در محل مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) برگزار شد.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org