قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

السلام عليك يا ابا‌عبد‌الله و على الارواح التي حلت بفنائك

السلام على الحسين و على علي بن الحسين و على اولاد الحسين و على اصحاب الحسين

 

مقدمه

خداى متعال را شاكريم كه ملت و مردم ما توفيق دارند كه نسبت به اهل‌بيت ـ‌صلوات‌الله عليهم اجمعين ‌ـ و به ويژه حضرت ابى‌عبد‌الله الحسين(عليه السلام) عرض ارادت و انجام وظيفه كنند و با عزادارى‌هاى پرشور و باشكوه خود گوشه‌اى از اين ارادت را ابراز نمايند. بحمدالله اين مجالس هر سال بهتر و باشكوه‌تر از پيش برگزار مى‌شود و مردم متدين و شيفته اهل‌بيت(عليهم السلام) در اين كشور استقبال خوبى نسبت به آن نشان مى‌دهند. اميدواريم كه نام همه ما در طومار اين عزاداران ثبت و ضبط گردد.

اما آنچه در اين‌گونه مجالس بسيار مناسب است به آن پرداخته شود بيان معارف اسلام و ويژگى‌هاى مكتب اهل‌بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) است. اين مجالس فرصت بسيار مغتنمى است تا همه ما جان‌ها و روح‌هاى تشنه خود را از سرچشمه جوشان اين معارف سيراب كنيم و بيش از پيش با روش و منش اهل‌بيت(عليهم السلام) آشنا شويم و ان‌شاء‌الله در سايه پيروى از آنان و عمل به سخنان و دستورات آن بزرگواران روز‌به‌روز خود را به آن وجودهاى پاك و نورانى نزديك‌تر گردانيم و قرين فلاح و سعادت گرديم.

 

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org