قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

دوشنبه 10 /02 /1397

با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در تایلند، جلد اول کتاب «آموزش فلسفه» به زبان «تایی» ترجمه و منتشر شده است و در اختیار طلاب علوم دینی این کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جلد اول کتاب آموزش فلسفه، اثر گران‌سنگ آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در تایلند در قالب طرح «تاپ» به زبان تایی ترجمه، و در 184 صفحه با تیراژ یک هزار نسخه منتشر شد.

این کتاب توسط «پراسرت سوکساسکاوین (شریف هادی)» ترجمه و به همت «شیخ زین العابدین فندی» ویرایش شده است. در ضمن، پس از ویرایش، مجدداً نیز توسط «شیخ ساراووت (علی) پیچایرات»، کارشناس فرهنگی رایزنی فرهنگی ايران در تايلند، مورد بازبینی و تأیید نهایی قرار گرفته است.

ترجمه این اثر با هدف پوشش جامعه مخاطب خاص شامل اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها در رشته‌های فلسفه و ادیان و علوم انسانی و طلاب علوم دینی تایلندی به انجام رسید.

شایان ذکر است، ترجمه جلد اول کتاب «آموزش فلسفه» برای نخستین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بانکوک 2018 در معرض بازدید علاقمندان قرار گرفت.

گفتنی است نظر به اهميت این کتاب برای استفاده در سطح بين‌المللى، پیش از این، ترجمه انگليسي آن با عنوان Philosophical Instructions: An Introduction to Contemporary Islamic philosophy توسط آقايان دكتر محمد لگنهاوزن و دكتر عظيم سرودلير انجام گرفته، و مؤسسه مطالعات فرهنگ جهانى دانشگاه بينگ هامتون نيويورك آن را در سال 1999 ميلادى چاپ و منتشر كرده است.

هم‌چنين اين كتاب با عنوان «المنهج الجديد فى تعليم الفلسفه» توسط آقاى محمدعبدالمنعم الخاقانى به عربي ترجمه شده، و مؤسسه انتشارات اسلامى وابسته به جامعه مدرسين حوزه علميه قم، چاپ اول اين اثر را با شمارگان 5000 نسخه در تاريخ 1409 هـ. ق منتشر ساخته است.

بخش‌هايي از اين کتاب به زبان‌هاي مختلف ديگر نيز ترجمه شده است که از آن‌جمله مي‌توان به ترجمه روسي بخش الهيات و ترجمه بوسنيايي بخش‌هاي تاريخ فلسفه و شناخت‌شناسي آن اشاره کرد.

انتهای پیام

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org