قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

شنبه 14 /10 /1398

مصيبت بزرگي كه امروز اتفاق افتاده و يكي از شخصيت‌هاي كم نظير يا بي نظير را از جامعه ما گرفته را به پيشگاه مقدس ولي عصر(عج) و همه علاقمندان به اسلام و انقلاب تسليت عرض مي كنم؛ البته همه ما هم از منابع ديني و هم از تجارب عيني آموخته‌ایم که این مصیبت‌ها به دنبالش پاداش‌های الهی وجود دارد که برکاتش شامل همه امت می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي، رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) قم در سي و ششمين نشست انجمن فارغ التحصيلان اين مؤسسه با اشاره به شهادت سردار سرافراز اسلام سردار قاسم سليماني اظهار داشت: مصيبت بزرگي كه امروز اتفاق افتاده و يكي از شخصيت‌هاي كم نظير يا بي نظير را از جامعه ما گرفته را به پيشگاه مقدس ولي عصر(عج) و همه علاقمندان به اسلام و انقلاب تسليت عرض مي كنم؛ البته همه ما هم از منابع ديني و هم از تجارب عيني آموخته‌ایم که این مصیبت‌ها به دنبالش پاداش‌های الهی وجود دارد که برکاتش شامل همه امت می‌شود.

آيت‌الله مصباح يزدي ادامه داد:  تا به حال ما از این شهادت‌ها ضرری نکرده‌ایم، کما اینکه شهادت سیدالشهداء‌علیه‌السلام که بزرگترین فاجعه انسانی درعالم بود،  امروز اسلام و انقلاب و مکتب تشیع و آموزه‌های اهل بیت‌علیهم‌السلام به برکت این شهادت باقی مانده و اگر این شهادت اتفاق نیفتاده بود معلوم نبود من و شما هم چه اطلاعی از حقایق اسلام و تشیع و از مکتب اهل‌بیت‌‌علیهم‌السلام می‌داشتیم.

وي ادامه داد: بنابراین از یک جهت هم، جای تبریک دارد که این حادثه باعث این می‌شود که برکات اسلام گسترش پیدا کند و فیوضاتش شامل همه‌ عالم اسلام بشود. به همین مناسبت هم مقام معظم رهبری در پیامشان هم تبریک و هم تسلیت فرمودند. خداوند ان‌شاءالله روح ایشان را با سیدالشهداء محشور کند و این خلأ را با الطاف خودش و با کسانی که بتوانند بهترین جانشین برای ایشان باشند، پر کند و زمینه‌ای برای ظهور حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فراهم شود.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org