قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)


عروج تا بى‌نهايت

رقعي، شوميز، 176 صفحه، چاپ اول سال 1383، چاپ ششم سال 1391.

اين اثر درباره نماز است که توسط حجت‌الاسلام آقاي سيد محمدرضا غياثي کرماني از ميان گفته‌ها و نوشته‌هاي حضرت استاد گردآوري و در 5 فصل تنظيم شده و به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) به چاپ رسيده است.

در اين کتاب با بهره‌گيري از آيات نوراني قرآن و روايات معصومان و نيز حکايت‌ها و خاطره‌هايي از بزرگان، با بياني شيوا، ابعاد مختلف نماز بررسي مي‌شود.

در اين کتاب به شرح و توضيح مباحث ذيل پرداخته شده است:

تشريح ضرورت و راه‌هاي تحصيل توجه قلبي در نماز با اشاره به نقش توجه به عظمت بي‌کران و لطف بسيار خداوند و نيز نقش اهل بيت(ع) به عنوان واسطه‌هاي ميان ما و خدا، بيان جايگاه اخلاص و قصد قربت در نماز با اشاره به سخن مرحوم علامه مجلسي در اين باره، توضيح نشانه‌هاي اخلاص و ريا، معرفي نماز واقعي، بيان عوامل حضور قلب و خشوع در نماز، مراتب خوف از خداوند، تشريح نقش نيت، مراتب و مفهوم آن، بيان نکته‌ها و طرح پرسش‌هايي درباره اذان و اذكار نماز و پاسخ به آن‌ها و بررسي و توضيح شرايط قبولي نماز و آثار نماز مقبول.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org