استقامت و پایمردی در مسیر حق؛ رمز پیروزی مجاهدان الهی

حضرت آیت‌الله مصباح گفت: وعده‌های الهی حق است و اگر ما به وظیفه خود عمل کنیم، استقامت داشته باشیم، و در ادامه‌دادن راه تردید به خود راه‌ ندهیم، و در فداکاری‌های خود کوتاهی نکنیم، پیروزی حتمی از آن ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از جانبازان و رزمندگان حزب‌الله لبنان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله اظهار داشت: در طول عمر انسان، گاهی لحظات محدودی پیش می‌آید که توفیقاتی بزرگ نصیب او می‌شود و این توفیقات، گاهی در مقیاس فردی است و گاهی در مقیاس یک امت.

ایشان ادامه داد: 14قرن از عمر امت اسلامی می‌گذرد و در طول این سده‌ها کمتر فرصت‌هایی پیش آمده که مردم از توفیقات خاصی بهره‌مند شده باشند که قبل و بعد از آن برایشان میسر نبوده است. در زیارت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام که از سنت‌های رایج شیعان است، می‌خوانیم: یا لیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما؛ این آرزویی است برای همه شیعیان؛ اما آن روز گذشت و تکرار نمی‌شود.

استاد اخلاق حوزه گفت: خدای متعال گاهی برای بعضی از توفیقات، بدل‌هایی را خلق کرده است و این همان فرصت‌هایی است که ما باید منتظر آن باشیم و وقتی حاصل شد آن را غنیمت بشماریم و بهترین استفاده را از آن ببریم.

وی گفت: در طول این 14قرن حیات اسلام، کمتر فرصتی مانند این ایام برای شیعیان پیش آمده است. شیعیان ایران به برکت نهضت امام خمینی(ره) از توفیقی خوب بهره‌مند شدند و مشابه آن، توفیقات خاصی است که نصیب شیعیان لبنان و منطقه شام شد.

آیت‌الله مصباح ضمن یادآوری نصرت‌های الهی برای مجاهدان لبنانی در مواجهه با رژیم صهیونیستی در جریان جنگ 33 روزه، اظهار داشت: آن آرزویی که شیعیان برای بودن در رکاب حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام داشتند، در این زمانه محقق شده است.

ایشان با اشاره به دستور خداوند به پیامبر مبنی بر انذار اقربین و جانشینی اولین مؤمن، و مسخره‌کردن ایشان توسط مشرکان قریش به دلیل آن که آینده‌ای برای این دعوت نمی‌دیدند، گفت: شاید وقتی سید عباس موسوی و سید حسن نصرالله به دستور امام حرکت نظامی در لبنان را سامان‌دهی می‌کردند، برخی می‌گفتند که فعالیت این چند طلبه چه فایده‌ای دارد؟ اما اکنون می‌بینیم که همه کشورهای استعماری با همه قدرتی که دارند از نام حزب‌الله بر خود می‌لرزند.

حضرت آیت‌الله مصباح گفت: وعده‌های الهی حق است و اگر ما به وظیفة خود عمل کنیم، استقامت داشته باشیم، و در ادامه‌دادن راه تردید به خود راه‌ندهیم، و در فداکاری‌های خود کوتاهی نکنیم، پیروزی حتمی از آن ما است.

وی در پایان با اشاره به عنایت خداوند به جعفر طیار در بهشت، تأکید کرد: برای لحظه‌های حضور خود در جبهه‌ها شکرگزار خداوند باشید؛ چراکه به شما توفیق درک چنان لحظه‌های بهشتی را عنایت فرموده و شما را سبب عزت اسلام قرار داده است. سختی‌هایی که شما در این راه تحمل می‌کنید، و فقدان عزیزان‌تان نیز از دیگر اسباب شکرگزاری به درگاه خداوند است، و مطمئن باشید هر آنچه در راه او از دست برود، ضایع نمی‌شود و او به بهترین و برترین شکل جبران خواهد کرد.

گفتنی است، این دیدار در تاریخ نهم آبان‌ماه سال جاری در محل مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.

برای دریافت متن کامل این جلسه اینجا را کلیک کنید!

آخرین محتوای سایت

شرط حسینی شدن و ضرورت احیای فرهنگ شهادت‌طلبی
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم الْحَمْدُللهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَالصَّلاَةُ...
نقش عزاداری‌ها در حفظ و بقای اسلام
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم الْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَالصَّلَوةُ وَالسَّلامُ...
مشکات فروزان در تفسیر قرآن
مشکات فروزان در تفسیر قرآن؛ تفسیر سوره حمد و آیات 1-48 سوره بقره رقعی، گالينگور، 436 صفحه،...
«مشکات فروزان در تفسیر قرآن» منتشر شد
«مشکات فروزان در تفسیر قرآن» کتابی است از حضرت آیت‌الله مصباح یزدی رضوان‌الله علیه، که حاصل نگارش...
کار جمعی، یاری خدا و برکت فراوان
بسم الله الرحمن الرحیم خدا را شكر می‌‌‌‌‌‌كنم كه توفيق عنايت فرمود در جمع نورانی‌‌‌‌‌ شما...
ضرورت هم‌فكری و هماهنگی در رفتار برای حل مسائل فرهنگی و اجتماعی
بسم الله الرحمن الرحیم بسيار خوشبختم كه چهره‌‌‌‌‌های نورانی بسياری از عزيزانی را می‌‌‌‌‌بينم كه...
تکلیف سنگین روحانیت و راه عمل به آن
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت برادران و سروران ارجمند خيرمقدم عرض مى‌‌كنم و از اينكه دعوت برادران و...