قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)


زلال نگاه

رقعي، شوميز، 136 صفحه، چاپ اول 1390، چاپ دوم 1393.

اين كتاب بخشي از مباحث سياسي ـ اجتماعي حضرت استاد درباره بصيرت است كه با تلاش حجت‌الاسلام والمسلمين قاسم شبان‌نيا تدوين و نگارش و توسط انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي چاپ و منتشر شده است.
اين كتاب مي‌کوشد با ارائه مباحثي بنيادين با رويکرد اسلامي، درک صحيح از شرايط اجتماعي، بصيرت و بينش سياسي در جامعه اسلامي را ارتقا دهد.
كتاب مزبور با تعريف و بررسي ماهيت بصيرت، ضرورت و اهميت آن را تشريح مي‌کند و سپس، به ارايه راه‌کارهاي کسب و ارتقاي بصيرت و راه‌کارهاي مقابله با دشمن مي‌پردازد. اشاره به موانع کسب و ارتقاي بصيرت، بيان و اشاره به مصاديقي از بصيرت سياسي امام و رهبري و تشريح ملاک سنجش بصيرت از ديگر مباحث اين کتاب است.
برخي از عناوين اين کتاب عبارتند از:
لزوم تقويت اعتقادات و باورهاي ديني، تشخيص صحيح و دقيق حق و باطل، درک درست موقعيت و وظيفه‌شناسي، پرهيز از سطحي‌نگري، غرور و سرمستي در حوزه فکر و عمل، ارجاع متشابهات به محکمات و يقينيات، برداشت صحيح و دقيق مفاهيم دوپهلو و غلط‌انداز، لزوم شناسايي دشمن و انگيزه‌ها و ابزارهاي او، طراحي و مديريت رويارويي با دشمن.
 

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org